۵ قانون طلایی در معامله‌گری ارزهای دیجیتال برای تازه واردان

ارزهای دیجیتال
بازار ارزهای دیجیتال یکی از پر سود ترین بازارهای مالی برای معامله گری و ترید کردن است. نوسانات بالای این بازار و در دسترس بودن ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته باعث شده تا تریدرهای حرفه‌ای درآمدهای بالایی از بازار ارزهای دیجیتال بدست آورند. از ویژگی‌های جذاب این بازار و مورد علاقه‌ی تریدرها می توان به کسب سود حتی در کاهش قیمت یک دارایی اشاره کرد.
اگر قصد سرمایه گذاری و یا معامله‌گری در بازار مالی ارزهای دیجیتال را دارید می‌توانید در دوره‌های آموزش جامع ارزهای دیجیتال در سایت آکادمی علی ربیعی شرکت کنید و به خرید و فروش و کسب در آمد از این بازار مالی بپردازید.

در این مطلب قصد دارید تا با ۱۰ قانون طلایی در معامله گری و ترید ارزهای دیجیتال آشنا شویم.

قانون اول: با سرمایه کم شروع کنید اما بزرگ فکر کنید.
اولین قانون در معامله گری ارزهای دیجیتال کاهش ریسک دارایی است. برای افراد تازه کار که قصد ورود به این بازار را دارند ضروری است که آن بخشی از سرمایه خود را وارد بازار کنند که به آن احتیاج زیادی نداشته باشند. این بازار یک بازار پر نوسان بوده و خطر از دست دادن سرمایه شما زیاد است، اگر در همان ابتدا سرمایه خود را از دست بدهید ممکن است نا امید شوید و از این بازار خارج شوید. پس پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی و یادگیری بهتر بازار در ابتدا مبلغ کمی را برای سرمایه گذاری و خرید و فروش در نظر بگیرید تا با گذشت زمان و آشنایی بیشتر با این بازار معاملات بزرگتر انجام دهید.
ارزهای دیجیتال

قانون دوم: معامله گری و سرمایه گذاری متفاوت است.

در معامله گری (‌ تریدینگ )، هدف کسب سود با استفاده از نوسان گیری قیمت‌ها در بازه‌ی زمانی کوتاه مدت است و با تحلیل تکنیکال این امر شدنی است. اما در سرمایه گذاری ( به اصطلاح هودل کردن )، هدف کسب سود با استفاده از تحلیل فاندامنتال ( تحلیل بنیادی ) در یک بازه‌ی زمانی بلند مدت است. به این صورت که شما تحقیقات لازم در یک دارایی را انجام می‌دهید و پس از گذشت مدت زمان طولانی با افزایش قیمت آن ارز، سود کسب خواهید کرد. تریدرهای برجسته می‌دانند برای کسب سود بیشتر باید از دو تحلیل تکنیکال و فاندامنتال استفاده کنند تا پیشبینی روند قیمتی یک ارز برایشان مشخص تر باشد.

قانون سوم: تفاوت میان آلتکوین‌ها و بیت کوین را بدانید.

ارز دیجیتال بیت کوین در حدود دو سوم از کل این بازار را به خود اختصاص داده است. به این معنا است که تغییر در ارزش و قیمت این ارز دیجیتال، اکثریت بازار را تحت تاثیر خود قرار می دهد. اما برخی از آلتکوین ها ( به ارزهای دیجیتال پس از بیت کوین آلت کوین گفته می‌شود ) از این قاعده مستثنا هستند و به طور جداگانه روند قیمتی خود را طی می‌کنند. برای مثال در ریزش اخیر بازار ارزهای دیجیتال یک رمز ارز به نام بیبی دوج کوین در دو هفته‌ای اخیر شاهد رشد ۷۰۰ درصدی بوده است. قبل از سرمایه گذاری و خرید و فروش در این بازار حتما اطلاعات کافی را بدست آورید. برای اینکه در این بازارهای مالی بتوانید به بهترین سود برسید حتما باید آموزش هایی را در زمینه ببینید یا اینکه از افراد خبره در این بازار استفاده کنید، وبسایت آکادمی علی ربیعی با برگزاری دوره های آنلاین رایگان و آموزش های جامع ارزهای دیجیتال این امکان را به شما میدهد که فعالیت رو به رشد و خوبی را تجربه کنید. 

قانون چهارم: پامپ‌ها و دامپ‌ها را بشناسید.

بازار ارزهای دیجیتال بسیار جوان می‌باشد و توسط قوانین دولت‌ها قانون گذاری نشده است و روی این بازار، کنترلی از جانب آن‌ها صورت نمی‌گیرد. این بازار به راحتی می‌تواند توسط برخی اخبار که منتشر می‌شود تحت تاثیر قرار گیرد و نوسانات قیمتی در آن رخ دهد. در این میان اغلب اخبار‌ها ساختگی بوده و تنها در جهت کاهش و افزایش قیمت یک ارز انجام خواهد گرفت تا افرادی که سرمایه زیادی از آن ارز را در اختیار دارند ( به اصطلاح به آن‌ها نهنگ گفته می‌شود ) با افزایش و یا کاهش قیمت آن ارز، سود کلانی بدست آورند. برای مثال خبری مثبت در رابطه‌ با یک ارز دیجیتال منتشر می‌شود که قیمت آن افزایش پیدا می‌کند، در این صورت نهنگ‌ها اقدام به فروش دارایی خود می‌کنند و سود زیادی از این جریان بدست خواهند آورد.
ارزهای دیجیتال

قانون پنجم: مطالعه و یادگیری دو بال مهم و اساسی در این بازار است.

اگر می‌خواهید یک تریدر حرفه‌ای باشید، در این بازار باید خودتان را بروز نگه دارید و دنبال کننده آخرین اخبار در این عرصه باشید. دنبال کننده صفحات مجازی افراد مشهور در این حوزه باشید و از مطالب آموزشی در اینترنت نهایت استفاده را ببرید. یادگیری تحلیل تکنیکال لازمه‌ی تریدر شدن است. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم تحلیل تکنیکال در این بازار را به خوبی بیاموزید تا بتوانید سود خوبی از این بازار کسب کنید.

در سایت آکادمی علی ربیعی با شرکت در دوره آموزش مقدماتی ارزهای دیجیتال به صورت رایگان می‌توانید با این بازار آشنایی کامل بدست آورید و با شرکت در دوره‌های آموزش جامع ارزهای دیجیتال به کسب مهارت معامله‌گری و تریدینگ و کسب درآمد دلاری در این بازار مشغول شوید.

همراه اول